Rodinné vinařství Jedlička Bořetice

Jedná se o rodinné vinařství, střední velikosti, založené v roce 2000, které hospodaří na 41 ha vinohradů v tratích Terasy, Čtvrtě a Kraví hora. Hlavní odrůdy, používané k výrobě vín jsou především Ryzlink rýnský, Rulandské šedé, Veltlínské zelené, André, Svatovavřinecké, Frankovka, Rulandské modré a Cabernet Sauvignon.

Sídlem vinařství je v Bořeticích historický areál prvorepublikového vinařského družstva VINOPA, který byl vybudován v roce 1932 a v roce 2005 byl kompletně zrekonstruován při zachování původní podoby hlavní budovy. Uzavřený soubor výrobních, skladovacích a prezentačních prostor patří k nejmodernějším v ČR a ve své kategorii snese mezinárodní srovnání. Svou poloho patří Bořetice do vinařské oblasti Morava a podoblasti Velkopavloviceké.

Technologem a enologem firmy je Jaroslav Suský. Veškerá produkce je zpracovávána kvalitní a šetrnou technologií. Při výrobě zejména červeného vína se vinařství vrací k tradičním postupům – používá delší maceraci (nakvášení) rmutu. Bílá vína vyrábí technologií řízeného kvašení s použitím teroarních kvasinek a technologií batonage. Sortiment doplní i oranžové (tzv. kachetinské) víno Díky tomuto pojetí vzniká ve vinařství víno, které si nese charakteristické odrůdové znaky, aroma a zachovává si přitom výrazně svůj terroir.

Typická jsou pro vinařství červená vína, plná a strukturovaná, vhodná do gastronomie. V nabídce je kolem 40 položek ročníkových vín včetně vín slámových a ledových. Vyhledávanou specialitou vinařství Jedlička jsou dvě zajímavá červená vína

Cuvée Kácary Vlajková loď našeho vinařství. Pečlivě sestavené cuvée tří odrůd Rulandské modré, Svatovavřinecké a André. Harmonické a elegantní víno tmavě rubínové barvy. Výrazné aroma třešní, višní, švestkových povidel se stopou hořké čokolády. Plné vyvážené víno s dlouhou jemně tříslovitou dochutí.

Cuvée Túfary Příjemné víno – pozdrav z velkopavlovicka. Je složené ze tří odrůd. Cabernet Sauvignonu, Merlotu a Svatovavřineckého. Rubínový odlesk v číši. Plná ovocná vůně s nádechem švestek, třešní a drobného černého ovoce. Chuť výrazná, plná, kořenitá s dlouhou dochutí.

ZPĚT

Vína z Rodinné vinařství Jedlička Bořetice

Nevíte si rady? Zanechte mi zprávu a já se Vám brzy ozvu.Jsem tu pro vás

Můžete využít email či telefon výše. Popřípadě mi můžete zanechat zprávu.